KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İKİ YAKA, BİR KADER!
İKİ YAKA, BİR KADER!

İskilip, Çorum’un en güçlü ekonomisi olan ve vilayette siyasi ağırlığı da en yüksek olan bir ilçesi idi. Cumhuriyet kuruldu kurulalı Çorum milletvekilleri arasında İskilipliler sürekli yer almıştır. Çorum merkez ve diğer büyük ilçelerin İskilip’i çekememesinin temelinde bu vardır. Taşıdıkları husumet zamanla artarak devam etmiştir. Eğitimli, vasıflı ve varlıklı insan oranı çok yüksek olan İskilip’in üniversitelerde […]

İskilip, Çorum’un en güçlü ekonomisi olan ve vilayette siyasi ağırlığı da en yüksek olan bir ilçesi idi. Cumhuriyet kuruldu kurulalı Çorum milletvekilleri arasında İskilipliler sürekli yer almıştır. Çorum merkez ve diğer büyük ilçelerin İskilip’i çekememesinin temelinde bu vardır. Taşıdıkları husumet zamanla artarak devam etmiştir. Eğitimli, vasıflı ve varlıklı insan oranı çok yüksek olan İskilip’in üniversitelerde araştırma konusu olacak kadar dikkat çekici aşırı göç vermeye başlamasını da beraberinde getirmiştir.

İskilip’ten 1958’de Bayat, 1987’de Uğurludağ ve 1990’da Oğuzlar koparak ilçe oldular. Bu makus talih 4 ilçeden hiç eksik olmadı. Son 20 yılın nüfus grafiklerine baktığımızda İskilip ile birlikte bu 3 yeni ilçenin de giderek nüfus kaybına uğradığını görmekteyiz. Ortasından Kızılırmak’ın geçtiği bu verimli topraklar bile insanlarımızın kaçışını engelleyememiştir.

İskilip, Bayat, Uğurludağ ve Oğuzlar bir ailenin üyeleridir. Bu aile bağlarını bozup siyasi rant sağlama peşinde olan siyasetçiler, Çorum merkez ve diğer ilçeleri büyütüp durmaktan hiç vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler.

Bu gidişe DUR! demenin zamanı gelmiştir. Aileyi yeniden toparlayıp, bozuk düzeni hizaya getirmekten başka çare görünmüyor! Hepimiz kardeşçe el ele verip, kalleşçe aramızı açmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.

Bayat güçlü ise İskilip güçlüdür.
Uğurludağ mutlu ise İskilip mutludur.
Oğuzlar zengin ise İskilip zengindir.
İskilip gelişiyorsa, Bayat, Uğurludağ ve Oğuzlar da gelişiyordur.
Biz, Kızılırmağın iki yakasında yer alan kadim ilçeler, kader birliği
yapmamızın zamanı gelmiştir.

34 yıldır yayın hayatında olan İskilip’in Sesi, kader birliğinin detaylı bir haritasını uzmanlara hazırlatarak ilk adımı atmıştır. Bugünden itibaren “İki yaka, bir kader” bilinciyle 4 ilçenin her alanda ortak hareket etmesi için gereken iletişimi sağlayacak merkez olmanın sözünü veriyoruz.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz