KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI
KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK ‘ün misafiri olarak İskilip ‘ e gelerek Abay KUNABAYOĞLU anısına İskilipli Alimler Müzesi’nde dizayn edilen oda ve Kunabayoğlu Parkı’nın açılış etkinliklerine katılan Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal SAPARBEKULY resmi program sonrasında üretim faaliyetinde bulunan işyerleri ve bazı tesisleri gezerek incelemelerde bulundu. Bunun yanı sıra İskilip’te faaliyet gösteren Topal Mobilya , Sedef […]

İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK ‘ün misafiri olarak İskilip ‘ e gelerek Abay KUNABAYOĞLU anısına İskilipli Alimler Müzesi’nde dizayn edilen oda ve Kunabayoğlu Parkı’nın açılış etkinliklerine katılan Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal SAPARBEKULY resmi program sonrasında üretim faaliyetinde bulunan işyerleri ve bazı tesisleri gezerek incelemelerde bulundu.

Bunun yanı sıra İskilip’te faaliyet gösteren Topal Mobilya , Sedef Ahşap ve Keskin Mobilya şirketlerini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı ve Greyder Ayakkabı , Filo Ayakkabı , Köprülü Ayakkabı fabrikalarını da ziyaret ederek faaliyetleri hakkında fabrika sahiplerinden bilgi aldı .

Ziyaretin 2. günü Şeyh Karaşar köyü ziyaret edildi . Köy muhtarı ve çilek üreticilerinden İskilip Çileği ile ilgili bilgi aldı daha sonra İskilip’in parlayan yıldızı Hacı Karani Şekerlemeyi ziyaret etti . Hacı Karani Şekerleme sahibi Hüseyin TEPE büyükelçi Abzala faaliyetler hakkında ürünlerin katkısız ve doğal olduğunu anlattı . Büyükelçi Abzal’da ürünlerden tatarak çok güzel olduğunu söyledi .

Büyülelçinin önemli sözlerinden bir tanesi “Bundan sonraki adımın sizin ilçe ile bizim ilçenin kardeş ilçe yapılması “istediğini söyledi .

Büyükelçi Abzal , Abay KUNABAYOĞLU anısına dünyada ikincisinin İskilip’e yapıldığı balmumu heykeli İskilipli Alimler Müzesi’ne konulması ve Kunabayoğlu Parkı’nın kurulmasının onlar için önemli olduğu belirterek Belediye Başkanı Ali SÜLÜK ‘e teşekkür ettiğini söyledi .

İskilip’te yaptığı gezide fabrikalardan aldığı bilgiler ve yaptığı gözlemler dahilinde yapılan işleri beğendiğini , kaliteli hizmet sunduğunu söyleyen Abzal bu kaliteyi ülkesine taşımak istediğini söyledi .

Başkan Ali SÜLÜK’TE Büyükelçi Abzal SAPARBEKULY’in İskilip’e yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.Verimli geçen 2 gün içerisinde bu ziyaretin İskilip için gerek esnaf gerekse üreticilerimiz için önemli bir adım olduğunu bu ziyaretin inşallah bundan sonra da ticarete dönüşeceğini düşündüğünü belirtti .

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz