KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

SANAT SOKAĞINA KAYMAKAM DESTEĞİ
SANAT SOKAĞINA KAYMAKAM DESTEĞİ

                                                           İskilip’in yaşayan tarihi arastalarından olan Semerciler arastasının atıl durumdan kurtarılarak sanat sokağına dönüştürme çalışmaları hız kazandı.            Tarihi Semerciler Arastası’nda hobi amaçlı nostaljik mekanlar açan genç girişimcilere İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül destek  sözü verdi.  Arastanın girişinde bulunan küçük dükkanları yeniden düzenleyen gençler alanda 1960 ve 1980 li yılları yaşatıyorlar. Pikapların dinlendiği, kaset çalar […]

                                               

           İskilip’in yaşayan tarihi arastalarından olan Semerciler arastasının atıl durumdan kurtarılarak sanat sokağına dönüştürme çalışmaları hız kazandı.

           Tarihi Semerciler Arastası’nda hobi amaçlı nostaljik mekanlar açan genç girişimcilere İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül destek  sözü verdi.  Arastanın girişinde bulunan küçük dükkanları yeniden düzenleyen gençler alanda 1960 ve 1980 li yılları yaşatıyorlar. Pikapların dinlendiği, kaset çalar  müzik seslerin yükseldiği, siyah beyaz televizyonların izlendiği, jetonlu telefon kulübesi ve hatıralarda kalan PTT Posta Kutusunun yer aldığı  arasta nostalji sevenlerin uğrak noktalarından biri haline gelmiş durumda.  Kısa sürede  İskilip ilçesini ziyaret edenlerin uğrak noktalarından birisi haline gelen arastada incelemelerde bulunan İskilip Kaymakamı Muharrem Eliğül arastadaki iyileştirme çalışmalarını katkı sağlayacaklarını belirtti. İskilip’li fotoğraf sanatçısı Ömer Erdoğan öncülüğünde gazeteci Bilal Arıcı’nında katkılarıyla oluşturulan arastadaki Nostaji sokağı oluşturulacak bir proje ile yeni oluşum ve etkinliklere de sahne olacak. Sokakta yer alan dükkanların bir birinden farklı sıcak renklere boyanması hedefleniyor. Ayrıca siyah beyaz mini bir açık hava sineması da kısa sürede hizmete girecek. İskilip Belediyesi işbirliği ile de sokağın Arnavut kaldırımı ile döşenmesi hedefleniyor.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz