KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

“ 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele günü”
“ 25 Kasım kadına yönelik şiddete  karşı uluslar arası  mücadele günü”

kapsamında Aile ve Çalışma Bakanlığınca ülke genelinde yapılan toplantılar kapsamında İskilip Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yıl sonu bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Öğretmenevi Konferans salonunda Kaymakam Muharrem Eligül Başkanlığında düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Ali Sülük, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Esra Hilal Aylan İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü […]

kapsamında Aile ve Çalışma Bakanlığınca ülke genelinde yapılan toplantılar kapsamında İskilip Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yıl sonu bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Öğretmenevi Konferans salonunda Kaymakam Muharrem Eligül Başkanlığında düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Ali Sülük, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Esra Hilal Aylan İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atçıoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Oğuzhan Bardakcı, İlçe Müftüsü Vahit Demiral, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Akkuş ve Sosyal Çalışmacı Yeter Sagır, MHP Kadın Kolları Başkanı Semra Mucu katıldı.
Sosyal Hizmetler Uzmanı Yeter Sağır tarafından konuyla ilgili verilen brifingin ardından Kaymakam Muharrem Eliğül, Ülke genelinde kadına şiddete yönelik çıkarılan yasa ve bazı uygulamaların marjinal gruplar ve terör örgütlerince istismar edildiğini vurgulayarak, İskilip’te bu konuda bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti. Kaymakam Eliğül, özellikle köylerde görev yapan din görevlilerimizin bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini belirterek, kadına şiddete yönelik mücadelede yardımcı olunmasının önemine işaret etti.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ali Sülük, Türk Kültüründe kadının yerinin çok özel ve başka olduğunu belirterek, mücadele kapsamında belediye olarak her türlü çalışmanın içerisinde yer alarak, üzerlerine düşen görevleri istisnasız yapacaklarını söyledi.
Toplantıda Cumhuriyet Savcısı Esra Hilal Aylan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Karasu ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Güven İlçemizde yaşanan kadına şiddet olayları ile ilgili bilgiler görüşüldü..

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz