İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP 29 EKİM KUTLAMALARI YAPILDI
İSKİLİP 29 EKİM KUTLAMALARI YAPILDI

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü vesilesiyle İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ün ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Töreni düzenlendi. İskilip Hükümet konağı önünde 29 Ekim 2020 Perşembe günü saat 11.00 ‘da düzenlenen tören İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ün tebrikleri kabulü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet […]

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü vesilesiyle İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ün ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Töreni düzenlendi.

İskilip Hükümet konağı önünde 29 Ekim 2020 Perşembe günü saat 11.00 ‘da düzenlenen tören İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ün tebrikleri kabulü ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı okundu.
Töreninde konuşan Kaymakam Eligül Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törene katılımlarından dolayı haziruna teşekkür ederek başladığı konuşmasında :

‘Bugün; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve yüce milletimizin karakterine en uygun, dünyanın en çağdaş yönetim şekli olan cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Cumhuriyet; Türkiye için sadece bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal dönüşüm hamlesinin de adıdır. Dünya’nın dönüşümünü doğru okuyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğiyle getirdiği açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir hareket kazanmıştır.Bu ülkede yaşayan herkes temel hak ve hürriyetlerini kanunlarla çerçevesi çizilen bir sistem içerisinde özgürce kullanılabilmektedir. Devlet halkın devletidir, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Önder Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik; kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesi, Devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı; Cumhuriyettir.

Bu, büyük ve anlamlı günde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan sevgisi ile canlarını, gözlerini kırpmadan veren kahraman silah arkadaşlarını, kanlarını ay yıldızlı bayrağımız için feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.’’ dedi.
Törene İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, İskilip Garnizon komutanı Personel Üstçavuş Cem Sever ,İskilip Belediye Başkan vekili Murat Kiraz ,İskilip Cumhuriyet Savcısı Esra Hilal Aylan ,İskilip Emniyet Müdürü Erol Karasu, İskilip Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Hakan Güven, İl Genel Meclis üyesi Doğan Uçar, Siyasi parti Başkanları ,İskilip Ülkü ocakları başkanı Muhittin Kalender ,Okul müdürleri ve Daire amirleri katıldı.
Program sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz