KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

OĞUZHAN KAYA’NIN İSKİLİP ZİYARETİ
OĞUZHAN KAYA’NIN İSKİLİP ZİYARETİ

AK Parti Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, İskilip’te iki farklı yerde TOKİ konutu yapılacağını açıkladı. İskilip ilçesini ziyaret eden AK Parti Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, ilçe kongresinde göreve seçilen Yusuf Kaya ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ilçeye yapılan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler veren Kaya, […]

AK Parti Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, İskilip’te iki farklı yerde TOKİ konutu yapılacağını açıkladı.
İskilip ilçesini ziyaret eden AK Parti Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, ilçe kongresinde göreve seçilen Yusuf Kaya ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyarette ilçeye yapılan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler veren Kaya, Çorum-İskilip yolunun 2021’de tamamlanacağını söyledi. Kaya, “İskilip’in en önemli sorunlarından birisi olan Çorum-İskilip yolu şantiyesini ziyaret ettik. Gerçekten hızlı bir şekilde yapıyoruz. İskilipli’nin Çorum’a kaliteli bir şekilde ulaşması, sağlıklı bir şekilde yolculuk etmesi için yolumuzu bu sene Harami’ye kadar sıcak asfaltını yapacağız. Gelecek yıl da İskilip’e kadar olan kısmını tamamlayacağız ve aynı zamanda Çorum girişini de Osmancık ve İskilip yolunu tek kavşakta birleştirip kentimize kazandıracağız” diye konuştu.
HEM VATANDAŞI HEM MUHTARLARI DİNLEDİ
Hem muhtarlarla hem de vatandaşlarla görüşüp talep ve öneri aldıklarını kaydeden Kaya, “İskilip’te demokrasinin bir parçası, partimizin her daim yanında olduğu muhtarlarımıza görüştük. Onların sorunlarını, dertlerini dinledik. Yapabileceklerimizi, yaptıklarımızı konuştuk. Özel İdareyle istişare edip onların sorunlarına da çözüm bulacağız. Hemşehrilerimizi ziyaret edip onları dinledik. Gerçekten İskilip halkı kadirşinas bir millet. Hepsi partimize, cumhurbaşkanımıza dua ediyorlar. Azla yetinip şükür ediyorlar. Onlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu
“DEREKARGIN 4 BİN DÖNÜM ARAZİYİ SULAYACAK”
Derekargın Göleti’nin tamamlandığını, sulama için de 23 milyon liralık ihale yaptıklarını ifade eden Kaya, “İskilip ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak olan Derekargın Göleti’nde tarım sulama için çalışmalara başlıyoruz. 4 bin dönüm arazinin sulanması için ihale tamamlandı. 23 milyon liralık bir ihale. İskilip’e yıllık 5 milyonluk bir katkı sağlayacak. Sulu tarım önemli. İskilip’te yapacağımız çalışmalar var” diye konuştu.

“YÜKSEKOKUL SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”
İskilip’in kanayan yarası haline gelen İskilip Meslek Yüksekokulu için de çalıştıklarını vurgulayan Kaya, “İskilip’in en büyük sorunlarından bir tanesi olan yüksekokul ile ilgili inşallah elimizden geleni yapacağız. Yüksekokulun yapıldığı binanın depremle ilgili sorunları var. Fiziksel olarak elverişli olmadığı raporlandı. Orada bir çalışma başlatacağız. İskilip’in güzel bir yüksekokula kavuşması için o sorunu da halledeceğiz. Bakanlığımızla görüşüp ya binanın olduğu yere ya da başka bir yere İskilip’e kazandıracağız” dedi.
İSKİLİP’E TOKİ MÜJDESİ
İskilip’te iki farklı yerde TOKİ konutları yapılacağını müjdeleyen Kaya, “İskilip’te hiç TOKİ yok. Belediye başkanımız Ali SÜLÜK’le yapılan görüşme sonucu beraber yapacağımız iş birliği ile İskilip’in iki güzel noktasına TOKİ yaptıracağız. En kısa zamanda talep edildiği miktar kadar da ilçemize TOKİ yaptıracağız” ifadelerini kullandı.

İSKİLİPGÜCÜ SPOR KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ

Ziyarette Oğuzhan Kaya yanında Ak Parti İl Genel Meclisi Üyeleri Fehmi Yağlı Duran BIYIK Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf KAYA İş İnsanı Şerif AKDANA ile birlikte İskilipgücü Aile Çay bahçesine gitti. Burada Milletvekili Oğuzhan KAYA yı Kulüp Başkanı Nihat ARMUTCU Başkan Yardımcısı Bahadır TELLİ Yönetim Kurulu Üyeleri Fethi ULUDAĞ Mehmet DEMİRCİ Orhan AĞZIKARA Hüseyin TEPE Yavuz KATIRCI Ferhat ÇARIKCI karşıladı. İlk olarak yeni yapılan spor alanına geçildi. Spor Alanı ile ilgili Nihat ARMUTCU dan bilgi alan Vekil Okçuluk çalışması yapan sporcular ile tanıştı. İskilipgücü Okçuluk Eğitmeni Yusuf Emre KÖRÇOBAN’dan bilgiler alan Kaya yayı alarak hedef tahtasına 3 atış yaptı. Vekil Oğuzhan KAYA ‘nın başarılı atışları orada bulunanlardan alkış aldı. Okçuluk eğitmenine Okçuluk sporu ile ilgili malzeme desteği sözü v erdi. Daha sonra parkın diğer taraflarını gezen Milletvekili ve Heyet burada da yöneticilerden Bahçenin yapımı ile ilgili bilgiler aldı.

Neşeli bir hava da devam eden sohbet ve içilen çaylar esnasında Kulüp Başkanı ARMUTCU ; sayın vekilim ziyaretinizle bizi çok mutlu ettiniz. Bugüne kadar her telefonumuzu açtınız her talebimiz için emek verdiniz. Spor alanımızın Basketbol potası Voleybol direkleri ve Futbol kalelerinin teminini sağladınız. Siz olmasaydınız burayı bu şekilde tamamlayamazdık. Şükranlarımızı sunuyoruz. Biz sizden razıyız Allah ta razı olsun. Çay bahçemizi 2017 yılında 10 yıllığına kiraladık. Biraz atıl durumda idi. Kendi imkanlarımız Kaymakamımız Belediye Başkanımız iş insanlarımız öğrencilerimiz sporcularımız hep birlikte bu hale getirdik. Aile çay bahçesi olduk. Özellikle bayanların ve çocukların güvenle geldiği bir ortam oldu. Spor kulübü olarak kurulduğumuz 2002 yılından bugüne hiçbir sporcusu suç işlememiş çocuklarımız yetiştirdik. Tüm amacımız milli ve manevi değerlerine bağlı çocuklar yetiştirmek. Desteklerinizle bundan sonra da elimizden geleni yapacağız inşallah dedi.

Milletvekili Oğuzhan KAYA ; Ben İskilip’te doğup büyüdüm. Özellikle çocukluğum bu mahallede geçti. Şimdi ki park yeri top oynadığımız alandı. Bu alanı böyle bir tesis haline getirdiğiniz için hepinizi yürekten kutluyorum. İskilip benim için çok önemli. Buraya kalıcı bir takım eserler bırakmak boynumun borcu. Sizin de sportif ve toplumsal içerikli çalışmalarınızı takip ediyorum. Her zaman yanınızdayım. Teşkilatımız da yanınız da. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum dedi.

Çay ve sohbetin son bölümünde Vekil Kaya’ya kulüp yöneticileri Tablo kitap kaşkol hediye etti. Ayrıca grupta bulunan tüm yetkililere kulüp kaşkolu hediye edildi. İskilip yazılı İskilipgücü kaşkolu açılarak verilen toplu fotoğraf sonrası Vekil Kaya ve Ak Parti Heyeti parktan ayrıldı.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz