İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İ-H-L BAŞARISINI SÜRDÜRÜYOR
İ-H-L BAŞARISINI SÜRDÜRÜYOR

Anadolu İmam Hatip Liseleri’nin ve İmam Hatip Ortaokullarının başarıları her yıl artarak devam ediyor. Liselere giriş (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavlarında (YKS) adından söz ettiren Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları kaliteli eğitimin yanı sıra öğrenci takip sistemleri ile başarı devamlılığı sağlamada söz sahibi olmaya başladı. İlçemiz İskilip Anadolu İmam Hatip […]

Anadolu İmam Hatip Liseleri’nin ve İmam Hatip Ortaokullarının başarıları her yıl artarak devam ediyor.

Liselere giriş (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavlarında (YKS) adından söz ettiren Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları kaliteli eğitimin yanı sıra öğrenci takip sistemleri ile başarı devamlılığı sağlamada söz sahibi olmaya başladı.

İlçemiz İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İskilip İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan ÇATMA yaptığı açıklamada; ‘’Okulumuz Ortaokul Bölümü’nde Çoklu Zekâ Kuramının sözel, sayısal, sosyal, doğasal, kin estetik, müziksel, içsel, uyumsal temel prensipleri ile uyumlu olarak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Proje Liseler ve Proje AİHL’lere öğrenci kazandırılmasının yanında okulumuz bünyesinde de aynı prensiplerin uygulanması ile Ortaokul ve Lise kademelerimizde Güreş Eğitimi Türkiye şampiyonlukları, Dart Sporları İl finalleri, zeka oyunları eğitimi ile Satranç, Mangala vs. turnuva dereceleri ile sosyal – sportif faaliyetler ve TÜBİTAK başta olmak üzere bilimsel faaliyetlere katılım ile tüm alanlarda öğrencilerimize etkin ve eşit eğitim fırsatı sağlanmaktadır. Okulumuz Lise Bölümü’nde ise bu sene covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim uygulaması yapılmasına rağmen İmam Hatipler doluluk oranı %98.8’lere ulaşmıştır.

Okulumuz Fen ve Sosyal Bilimler (Kültür Dersleri) eğitiminin yanında Temel İslami Bilimler (İHL Meslek Dersleri) aynı eğitim ortamında özgün eğitim materyalleri ile sağlanılan kazanımları ile Üniversite yerleştirmede Mesleki Bölümlere –ek puanlı- İlahiyat Fakültelerine ve Tıp Fakültelerinden Eğitim Fakültelerine, Hukuk Fakültelerinden Askeri Okullara kadar tüm alanlara öğrenci gönderebilen tek okul türü olma özelliğine sahiptir.  Okulumuzda öğrenci ihtiyaç ve yetenek durumlarına göre sayısal, sözel, spor ağırlık dersleri öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile programlanmaktadır. Hem ortaokul kademesinde hem lise kademesinde öğrenci ve velilerimizi eğitim alanlarımızın ve faaliyetlerimizin tanıtımı için okumuza bekliyoruz. Selam ve dua ile…’’şeklinde açıklamalarda bulundu.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz