KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

CEREN’İN TERCİHİ: ANKARA ÇANKAYA FEN LİSESİ
CEREN’İN TERCİHİ: ANKARA ÇANKAYA FEN LİSESİ

AZMİMİLLİ ORTAOKULU’NDAN BİR LGS BAŞARISI DAHA Pandemi sebebiyle bu yıl 20 Haziran’da yapılan Liselere Giris Sınavının (LGS) sonuçları 16 Temmuz’da açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı verilere göre 1 milyon 472 bin sınava giren öğrencilerin içerisinden 181 öğrenci tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan almıştı. Bu öğrencilerden birisi de İskilip Azmimilli Ortaokulu öğrencisi Ceren […]

AZMİMİLLİ ORTAOKULU’NDAN BİR LGS BAŞARISI DAHA

Pandemi sebebiyle bu yıl 20 Haziran’da yapılan Liselere Giris Sınavının (LGS) sonuçları 16 Temmuz’da açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı verilere göre 1 milyon 472 bin sınava giren öğrencilerin içerisinden 181 öğrenci tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan almıştı. Bu öğrencilerden birisi de İskilip Azmimilli Ortaokulu öğrencisi Ceren Kılıç’tı. Hem ailesinin hem okulunun hem de İskilip’in gururu olmayı başaran Ceren,  ilk tercihi olan Ankara Çankaya Fen Lisesini kazandı.

Ceren’in başarısı hepimizi gururlandırırken dikkat çeken bir husus da Azmimilli Ortaokulunun artan başarı grafiği oldu. Milli eğitim Bakanlığının LGS 2020 de yerleştirme sonuçları raporuna göre İskilip Danişmend Fen Lisesi yüzdelik dilimi 15,25 olarak açıklandı. Bu istatistik baz alındığında Türkiye genelinde %15,25 lik dilime Azmimilli Ortaokulu’ndan 27 öğrenci girmeyi başarmıştı. Ancak öğrencilerin yapmış oldukları okul tercihleri sebebiyle açıklanan sonuçlarda LGS puanıyla yerleştirilen okullardan 16 öğrenci Fen Lisesini, 1 öğrenci de Sosyal Bilimler Lisesini, 2 öğrenci Anadolu Lisesini ve 3 öğrenci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okullarını kazandı.

Ceren Kılıç’ın ardından Azmimilli Ortaokulunda ilk 10 a giren öğrencilerden;  %1,34 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Esma Nur Mumcu Çorum 15 Temmuz Fen Lisesini; %2,84 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Beyza Umaç Amasya Merzifon Fen Lisesini ; %4,89 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Selimhan Kolay Çankırı TOBB Fen Lisesini; %5,47 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Mustafa Uysal Çorum Atatürk Anadolu Lisesini ; %6,11 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan İbrahim Tarık Karabıyık Ankara Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini ( Fen ve Sosyal Bilimler Programı) ; %6,43 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Hafize Beray Külahcı Çorum Merkez Şehit Osman Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ( Fen ve Sosyal Bilimler Programı) ; %6,81 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Emir Çelikel Ankara Çubuk Meliha Hasanali Bostan Fen Lisesini;  %6,93 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Irmak Taşkın Tokat Zile Fen Lisesini; %7,06 yüzdelik dilimiyle tercihini yapan Beyza Ünal Kastamonu Tosya Fen Lisesini tercih etti ve kazandı.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz