STK’LAR “AYASOFYA CAMİ”İÇİN İSTANBULA ÇIKARMA YAPTI
STK’LAR “AYASOFYA CAMİ”İÇİN İSTANBULA ÇIKARMA YAPTI

İskilip’te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Ayasofya Cami açılışı için İstanbul’a çıkarma yaptı. İskilip İmam Hatipliler Derneği (İSİMDER) organizatörlüğünde Türkiye Gençlik Vakfı( TÜGVA) ve Ümmet ve Medeniyet Dernek Yöneticileri “Ayasofya Cami” açılışı için, İstanbul’a hareket ederek tarihi ana şahitlik ettiler. Ayasofya Camii açılışından önce belirli tarihi mekanları ve camileri ziyaret eden Sivil Toplum Kuruluşları Ayasofya […]

İskilip’te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Ayasofya Cami açılışı için İstanbul’a çıkarma yaptı.

İskilip İmam Hatipliler Derneği (İSİMDER) organizatörlüğünde Türkiye Gençlik Vakfı( TÜGVA) ve Ümmet ve Medeniyet Dernek Yöneticileri “Ayasofya Cami” açılışı için, İstanbul’a hareket ederek tarihi ana şahitlik ettiler. Ayasofya Camii açılışından önce belirli tarihi mekanları ve camileri ziyaret eden Sivil Toplum Kuruluşları Ayasofya Camii açılışı Cuma Namazını Ayasofya Camii bahçesi, Sultan Ahmet Camii ve bahçesinde eda ederek tarihi ana şahitlik ettiler.

İskilip İmam Hatipliler Derneği Başkanı Numan Yalvaçer yaptığı açıklamada; “Ecdadımızın bizlere emaneti ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesi olan Ayasofya Camii Kebirin açılışına katılarak tarihi ana şahitlik ettik. Bizlere bu tarihe şahitlik etme imkanı tanıyan bütün herkese ve bizlerle buralara gelerek açılışa şahitlik eden bütün ümmete selam olsun. Rabbimiz onlardan ve “Ayasofya Camii Kebirin” açılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve çalışma arkadaşlarından, Bakanlarımızdan, Diyanet İşleri Başkanımızdan bütün emeği geçen ümmeti Muhammet’ten rabbim razı olsun. Son olarak Ayasofya Camiidir ve “CAMİİ” kalacaktır” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı İskilip Temsilcisi Fatih Okur; “ Bizlere tarihi yaşama ve gelecek nesillere aktarma imkanı sağlayan başta İskilip İmam Hatipliler Derneği Başkanı ve Yönetimine, Sivil Toplum Kuruluşlarına ayrıca teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu kutlu güne şahitlik edebilmenin verdiği huzur ile genç nesile artık Ayasofya bir müze değil atamız Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti “Ayasofya Camii Kebir” diyebileceğiz artık. Artık “Ayasofya Camii Kebir” özgürlükler içinde rahatça ibadet edebilmenin huzurunu yaşayıp genç nesillere yaşatacağız. Atamız Fatih Sultan Mehmet Han’ın emanetine sahip çıkarak onun tekrar zincirlere vurulmasına müsaade etmeyeceğiz. Ne mutlu İslam adına çalışanlara ne mutlu İslam’ın sancağını dalgalandıranlara, ne mutlu bizlere bu anı yaşatanlara, ne mutlu bizlere, ne mutlu genç nesile. Gençler “Ayasofya” birgün açılacak demişti Necip Fazıl Kısakürek, o gün bugün gençler “Ayasofya” artık özgür…” diye açıklamalarda bulundu.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz