GÜÇ SAHİBİ MİSİNİZ?
GÜÇ SAHİBİ MİSİNİZ?

“Kötü işler düzenleyenler Allah’ın kendilerini yere batırmasından yahut fark etmedikleri bir yerden onlara azabın gelmesinden güvende midirler? Veya hareket halindeler iken ki Allah’ı âciz bırakamazlar ya da yok olmak endişesindeyken onlara azabın gelmesinden güvende midirler? Doğrusu Rabbin şefkatlidir, merhametlidir.” Kötülük dolapları çevirenler, Allah’a karşı, peygambere karşı, Müslümanlara karşı tuzaklar kuranlar, komplolar peşinde olanlar, Müslümanları yok […]

“Kötü işler düzenleyenler Allah’ın kendilerini yere batırmasından yahut fark etmedikleri bir yerden onlara azabın gelmesinden güvende midirler? Veya hareket halindeler iken ki Allah’ı âciz bırakamazlar ya da yok olmak endişesindeyken onlara azabın gelmesinden güvende midirler? Doğrusu Rabbin şefkatlidir, merhametlidir.”
Kötülük dolapları çevirenler, Allah’a karşı, peygambere karşı, Müslümanlara karşı tuzaklar kuranlar, komplolar peşinde olanlar, Müslümanları yok etmeyi planlayanlar Allah’ın bir azapla kendilerini yerin dibine batırmayacağından emin midirler?
Bilmedikleri, hesap edemedikleri bir yönden Allah’ın kendilerine bir azap göndermeyeceğinden eminler mi? Bir garanti mi almışlar ki Allah’tan, Allah’ın elçilerine ve Müslümanlara karşı tuzaklar kurmaya çalışıyorlar? Müslümanları yok etmenin planlarını yapıyorlar? Müslümanları yeryüzünden silmenin hesabını yapanlar Allah’tan kendilerini yere çakmayacağı konusunda bir teminat mı almışlar? Dünya üzerinde Allah’ın dini İslam’a karşı oyunlar düzenlenip, Müslümanları yok etmeye çalışan, 4 sene önce ülkemizin başına bela olan FETÖ hain darbe girişimi yaparak Ümmetin göz bebeği olan bu coğrafyalardaki Müslüman kesimin sesini kesmek hatta yok etmek istediler. Bunlar gözü dönmüş din düşmanlarından başkaları değildi. Peygamber Efendimizin zamanında Ebu Lehep gibi, Ebu Cehil gibi dini İslam’a düşmanlık ederek dini yok etmeye çalışanların yerini bugün FETÖ, İsrail, Çin, ABD gibi ülkeler alarak ümmete ağır darbeler vurmaya devam ediyor.
Nelerine güveniyorlar bu insanlar? Yalnız mı zannediyorlar bu Müslümanları? Tanklarıyla ezip geçeceklerini mi zannediyorlar? Dün Mekke’yi, bugün de tüm dünyayı Müslümanlara dar etmeye çalışanlar hiç hesap edemedikleri bir yerden Allah’ın azabını gönderip boyunlarını kırmayacağını mı zannediyorlar?
Yahut onlar dönüp dolaşırlarken Allah’ın kendilerini yakalamayacağını mı zannediyorlar? Allah’ı atlatacaklarını, Allah’ı âciz bırakacaklarını, Allah’ı yeneceklerini mi hesap ediyorlar. Allah’la baş edeceklerini mi zannediyorlar? Onlar korku içindeyken Allah onları yakalayamayacak mı? Doğrusu Rabbin Rauf’tur, Rahim’dir, merhametlidir, acıyandır, mühlet verendir, fırsat verendir. Düşünmüyor musunuz? Yâni eğer şu anda Allah sizin işinizi bitirmiyorsa bu Onun acizliğinden değildir. Düşünmek zorundasınız. Allah’la başedebilecek misiniz? Allah’ın saltanatı karşısında sizin gücünüz kuvvetiniz ne ki? Sinek kanadı kadar bile bir gücünüz yokken Allah’a kafa tutarken hiç aklınız yok mu sizin? Neyinize güvenerek Allah’a, elçilerine ve Müslümanlara tuzak kurmaya kalkışıyorsunuz? Akıllı bir insana yakışır mı bu yaptıklarınız? Bakmaz mısınız dünya tarihine? Duymaz mısınız geçmişlerin başlarına gelenleri? Okumaz mısınız Allah’ın kitaplarını? Allah’la savaşa tutuşan toplumların başlarına gelenleri hiç düşünmez misiniz? Şu kâinattaki varlıkların Rableri karşısında boyun büküp Ona nasıl kul olduklarını görmez misiniz? Sizlerden çok daha büyük, dünyanızdan çok daha büyük varlıkların Allah’a nasıl kul olduklarına hiç bakmaz mısınız?
Kur’an-ı Kerim’de defaatle “Düşünmez misiniz” “Akletmez misiniz” diye insanlara düşünmesi ve akıllanarak hayatına yön vermesi için uyarılar gelmiştir. Düşünen bir insan, akıllı bir insan Yaratıcısı olana karşı gelinmeyeceğini, onun gönderdiği dini İslamı, Peygamberleri, Kur’an-ı Kerimi ve Müslümanları, Allah’ın dinine düşmanlık edene karşı korumasız bırakmayacağını bilmelidirler. Rabbimiz Nahl Suresi 45. Ayette; ““Kötü işler düzenleyenler Allah’ın kendilerini yere batırmasından yahut fark etmedikleri bir yerden onlara azabın gelmesinden güvende midirler?” şeklinde soru sorarak aslında din düşmanlarına resmen karşınızda ben varım ona göre davranın demiştir ama isyanda devam eden asiler bunun farkında bile olmadan cezalarını almışlardır.

Rabbimizin din düşmanlarına karşı ayetiyle sizi ben koruyorum demesini aklımızın bir köşesine kazımalı ve Ümmeti Muhammet için seferber olup onların akan kanını durdurmaya, dini İslam üzerine gelen bütün tehditlere karşı uyanık olmalı ve onların silahıyla onları vurmanın yollarını aramalıyız. Bunun bilincinde bir hayat sürerek kâfirlere karşı her an teyakkuzda olmalı ve Ümmeti Muhammet’in salahiyeti için göğsümüzü siper etmeliyiz. Rabbimizin desteği ile muzaffer olacak olan Dini İslam ve Ümmeti Muhammet’tir.
Rabbimizin bizlerden razı olacak amelleri işlemeyi ve onun rızasını kazanmayı cümleye nasip eder. Âmin

Selam ve dua ile…

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz