15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

İlçemizde 15 Temmuz Milli Birlik Günü Anma ekinlikleri Şehitlik Anıtında düzenlenen törenle başladı. Ülkemizin birlik ve beraberliğinin, bölünmez bütünlüğünün dünyaya gösterildiği ve kahramanca ülkemizi savunduğumuz gün olan 15 Temmuz Milli Birlik Günü dolayısıyla ilçemizde Şehitlik Anıtında başlayan programla start aldı. 15 Temmuz Milli Birlik Günü Anma etkinliklerine Kaymakam muharrem Eligül, Belediye Başkanı Ali Sülük, Jandarma […]

İlçemizde 15 Temmuz Milli Birlik Günü Anma ekinlikleri Şehitlik Anıtında düzenlenen törenle başladı.

Ülkemizin birlik ve beraberliğinin, bölünmez bütünlüğünün dünyaya gösterildiği ve kahramanca ülkemizi savunduğumuz gün olan 15 Temmuz Milli Birlik Günü dolayısıyla ilçemizde Şehitlik Anıtında başlayan programla start aldı. 15 Temmuz Milli Birlik Günü Anma etkinliklerine Kaymakam muharrem Eligül, Belediye Başkanı Ali Sülük, Jandarma Karakol Komutanı Uğur Ünlü, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Aziz Emre Karaca, Emniyet Müdürü Erol Karasu, Meslek Yüksek Okul Müdürü Doktor Abdülkadir Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atçıoğlu, Daire Amirleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Şehit ve Gazi yakını aileler katıldı.

15 TEMMUZ ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Şehitlik Anıtında sona eren programın ardından 15 Temmuz Şehitleri anısına yazılmış şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmek üzere Şehit ve Gazi Yakınları Derneğine geçildi. Dernekte dereceye giren öğrenciler hediyeleri verildikten sonra Hacı Karani Mezarlığına geçildi.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İÇİN DUALAR EDİLDİ

Ödül töreninin ardından ebediyete intikal etmiş şehit ve gazi mezarlığı ziyareti için Hacı Karani Mezarlığına geçilerek, İlçe Müftülüğü İmamları tarafından Mezarlıkta Kur’an-ı Kerim ve Mevlitler okunarak dualar edildi.

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ MEVLİT OKUDU

 İlçe Müftülüğü Tarafından öğle Namazından önce ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimiz için mevlit ve Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

RESİM SERGİSİ GEZİLDİ

Hacı karani Mezarlığında Şehit ve Gazilerimizin Mezarları ziyaret edilip dualar edildikten sonra Ulu Cami yanında 15 Temmuz Resim Sergisine geçildi. 15 temmuz Resim Sergisini gezen Kaymakam Eligül ve Belediye Başkanı Ali Sülük gelen vatandaşlara tek tek anlatarak onlarla ilgilenerek 15 Temmuz hakkında bilgilenmesini sağladı.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz