ATIL DURUMDA BULUNAN KÖY OKULLARI İÇİN YENİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK
ATIL DURUMDA BULUNAN KÖY OKULLARI İÇİN YENİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, Seki, Hacıhalil ve Yaylacıkseki köylerine ziyarete giderek incelemelerde bulundu. Kaymakam Muharrem Eligül, Seki Köyü muhtarı Adem Öztürk ile birlikte köy okulu binasını gezdi. Daha sonra Hacı Halil ve Yaylacık Seki Köylerine giden Kaymakamımız köy muhtarları İbrahim Koçyiğit ve Hüseyin Özcan ile birlikte Özel İdare yatırımlarını inceledi.Öğrenci yetersizliği nedeniyle kapatılan köy okul […]

İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, Seki, Hacıhalil ve Yaylacıkseki köylerine ziyarete giderek incelemelerde bulundu.


Kaymakam Muharrem Eligül, Seki Köyü muhtarı Adem Öztürk ile birlikte köy okulu binasını gezdi. Daha sonra Hacı Halil ve Yaylacık Seki Köylerine giden Kaymakamımız köy muhtarları İbrahim Koçyiğit ve Hüseyin Özcan ile birlikte Özel İdare yatırımlarını inceledi.
Öğrenci yetersizliği nedeniyle kapatılan köy okul ve lojmanlarını ziyaret eden Kaymakamımız açıklamalarda bulunarak; “Ülkemizin birçok noktasında olduğu gibi İlçemiz İskilip’te de onlarca köy okulu öğrenci yetersizliği nedeniyle kapatılmıştır. Okullar ve lojmanlar kullanılmadıkları için harap durumda ve yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Atıl vaziyette bulunan bu okul bina ve lojmanlarının bir proje ile onarılarak sosyal alan ve donatılara dönüştürülüp halkın hizmetine sunulması, halkımızın ve devletimizin yararına olacağını düşünüyorum” dedi.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz