LÜTFEN SİGARA İZMARİTLERİNİ YERE ATMAYALIM
LÜTFEN SİGARA İZMARİTLERİNİ YERE ATMAYALIM

İskilip’te harman zamanı havaların ısınmasıyla birlikte tarlalarda ağaran ürünlere biçerdöverler girmeye hasat etmeye başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte tarladaki ürünler ağarmaya, hasat olmaya başladı. Tarladaki ürünlerin bereketinden çiftçinin yüzü gülmeye başladı. İlk hasat olan ürün arpa yüzleri güldürürken çiftçiler yollardan geçen araçlardan daha dikkatli davranmalarını istiyorlar. Bütün bir senenin emeği bereketi tarlasında ki ürününde olduğunu belirten […]

İskilip’te harman zamanı havaların ısınmasıyla birlikte tarlalarda ağaran ürünlere biçerdöverler girmeye hasat etmeye başladı.


Havaların ısınmasıyla birlikte tarladaki ürünler ağarmaya, hasat olmaya başladı. Tarladaki ürünlerin bereketinden çiftçinin yüzü gülmeye başladı. İlk hasat olan ürün arpa yüzleri güldürürken çiftçiler yollardan geçen araçlardan daha dikkatli davranmalarını istiyorlar.


Bütün bir senenin emeği bereketi tarlasında ki ürününde olduğunu belirten çiftçiler, yollardan geçen tüm araç sürücülerine seslenerek; “Lütfen duyarlı olup, sesimize kulak verin, emeğimizi saygı gösterin. Bizler 1 sene boyunca tarlarımıza ektiğimiz ürünlerimizin hasatını beklerken, yoldan geçen 1 araçtan atılan cam şişe, sigara izmariti, plastik poşetler havaların ısınmasıyla birlikte alev alıp büyük yangınlara neden oluyor. Lütfen bizi düşünmüyorsanız, tarlada ki canlı varlıkları düşünün ve onların zarar görmemesi için lütfen cam şişeleri, sigara izmaritlerini ve plastik poşetleri yollarımıza atmayıp çöp tenekelerine atalım. Hem çevremizi hem yollarımızı temiz bırakmış olacağız hemde bizlerin ürünlerine zarar vermemiş olacaksınız. Duyarlı olan tüm vatandaşlara teşekkür eder, daha duyarlı olmaya davet ederiz” şeklinde isteklerde bulundular.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz