İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

BİR MOUSA’MIZ VARDI O DA GİTTİ
BİR MOUSA’MIZ VARDI O DA GİTTİ

      Senegalden İskilip Gücü Spor Kulübünde futbol oynamak için gelen Moussa Diack İskilip’e veda etti.          2019 Ocak ayında İskilip’e getirilen Moussa Diack TFF’nin aldığı karar sonucu kadro da şans bulamadığı için ve oturma izninin dolmasından dolayı evim dediği İskilip’ten ayrıldı. Kendini İskilip halkına sevdiren sevecen yapısıyla gönüllerde taht kuran Moussa Diack’ı uğurlamaya İskilip Gücü […]

      Senegalden İskilip Gücü Spor Kulübünde futbol oynamak için gelen Moussa Diack İskilip’e veda etti.
         2019 Ocak ayında İskilip’e getirilen Moussa Diack TFF’nin aldığı karar sonucu kadro da şans bulamadığı için ve oturma izninin dolmasından dolayı evim dediği İskilip’ten ayrıldı. Kendini İskilip halkına sevdiren sevecen yapısıyla gönüllerde taht kuran Moussa Diack’ı uğurlamaya İskilip Gücü Spor Kulübü Başkanı ve oyuncu kadrosu tam kadro İskilip terminalindeydi.
    İskilip Gücü Kulübü Başkanı Nihat Armutçu; ” Senegalli kardeşimiz. 2019 Ocak ayında uzun uğraşlarla getirdik İskilip e. Amacımız daha önce Muhammed Thioune yi oynattığımız gibi onuda oynatıp transfer olmasını sağlamaktı. 14 Şubat 2019 da transfer dönemi bitti evrakları 15 Şubat 2019 da geldi. Beklettik 2019 – 2020 sezonunda oynatırız diye. 2020 Mayıs ayında TFF Amatör Kümede yabancı yasağı getirdi. Bir umut TFF kural değiştirir mi diye bekledik ama olmadı. Oturma izni de bitti uzatamadık ve 13 Mart 2020 Cuma günü ayrıldı evim dediği İskilip ‘ten.Benim için çok zor oldu bu ayrılık. Çok alışmıştım. Temenne parkında aylarca omuz omuza çalıştık. Zaman zaman evime geldi aileme konuk oldu. Eşim ve çocuklarım da onu çok sevdi. 13 ay kaldı İskilip te otelimizde. Otel petsonelimiz çok sevdi onu. İlk geldiğinde lokantaya götürdük. Bundan sonra burada yiyeceksin dedik. O gün Ekmek arası tavuk döner ayran ısmarlamıştık. Yaklaşık 10 gün sonra aklıma geldi lokantaya gittim sordum; ” 10 gündür aynı saatte geliyor ve sadece tavuk döner ayran yiyor. Başka bir şeyi daha pahalı diye kabul etmiyor” dediler.Aman Allahım dedim.  Yolun açık olsun bahtın güzel olsun kardeşim. Ben biz senden razıydık Allah ta razı olsun inşallah” şeklinde paylaşımda bulundu.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz