KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

YAZAR BEKTAŞ İSKİLİP’TE TARİHİ YERLERİ İNCELEDİ
YAZAR BEKTAŞ İSKİLİP’TE TARİHİ YERLERİ İNCELEDİ

Araştırmacı Yazar İlknur Bektaş İskilip’te incelemelerde bulundu. Çorum Belediyesi’nin ‘Milli Mücadelenin Kahraman Kadınları’ konulu konferansta konuşan Araştırmacı Yazar İlknur Bektaş, konferans sonunda İskilip’e gelerek tarihi dokuyu yerinde inceledi. Çorum Belediyesi Kent Arşivi görevlisi Nilüfer Aşkın ile birlikte İskilip’e gelen Bektaş, İskilip Belediyesi Kültür ve Turizm birim görevlisi Cengiz Tomar’ın rehberliğinde, Şeyh Yavsi Camii, Bedri Rahmi […]

Araştırmacı Yazar İlknur Bektaş İskilip’te incelemelerde bulundu.

Çorum Belediyesi’nin ‘Milli Mücadelenin Kahraman Kadınları’ konulu konferansta konuşan Araştırmacı Yazar İlknur Bektaş, konferans sonunda İskilip’e gelerek tarihi dokuyu yerinde inceledi. Çorum Belediyesi Kent Arşivi görevlisi Nilüfer Aşkın ile birlikte İskilip’e gelen Bektaş, İskilip Belediyesi Kültür ve Turizm birim görevlisi Cengiz Tomar’ın rehberliğinde, Şeyh Yavsi Camii, Bedri Rahmi Eyüpoğlu Müzesi, Kral Mezarları, Yöresel Ürünler Pazarı, Salliler Başı, İskilipli Âlimler Müzesinde incelemelerde bulundu.

Araştırmacı Yazar İlknur Bektaş ; “ İskilip tarihi ile mükemmel bir şehir. Bozulmamış yapısıyla, kültürüyle kendini korumaya devam ediyor. Buram buram tarih kokan sokaklarından geçerken tarihi yaşama fırsatım olduğu için seviniyorum. Gerekli çalışmalar aslına uygun yapılmış birkaç tarihi eserin korunması kaybolmaması beni sevindirdi. İskilip Halkından ve İskilip Belediye Başkanımızdan ricam bu güzelim eserleri korumaya alalım tarihimize sahip çıkalım. Osmanlı Devletine büyük katkılar sunan bu tarihi şirin ilçe Milli Mücadele döneminde verdiği destekler ve şehitleriyle ne kadar fedakâr, vatanperver ve milliyetçi olduğunu gösteriyor. Bizlere bu hizmetin sunulmasına vesile olan Çorum Belediye Başkanı Doktor Halil İbrahim Aşgın Bey’e, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Bey’e, bizlere refakat edip rehberlik eden Çorum Kent Arşivi Görevlisi Nilüfer Aşkın Hanımefendiye, İskilip Belediyesi Kültür ve Turizm Görevlisi Cengiz Tomar Bey’e çok teşekkür ederim” diye açıklamalarda bulundu.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz