İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

“SARI FIRTINA” TÜRKİYE 2.Sİ OLDU
“SARI FIRTINA”  TÜRKİYE 2.Sİ OLDU

   Okul Sporları kapsamında tokatta sona eren Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyona müsabakası sona erdi. Yıldızlar Güreş Şampiyonası müsabakasına 5 güreşçi ile katılan İskilip Belediye Güreş takımı İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi adına güreş şampiyonasına katıldı. Şampiyonaya Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden toplam 700 güreşçinin katılım sağladığı ayrıca İskilip Belediye Güreş takımı ise şampiyonaya 5 güreşçisi […]

   Okul Sporları kapsamında tokatta sona eren Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyona müsabakası sona erdi.

Yıldızlar Güreş Şampiyonası müsabakasına 5 güreşçi ile katılan İskilip Belediye Güreş takımı İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi adına güreş şampiyonasına katıldı. Şampiyonaya Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden toplam 700 güreşçinin katılım sağladığı ayrıca İskilip Belediye Güreş takımı ise şampiyonaya 5 güreşçisi ile katıldı. Şampiyonada Kırkpınar da derece yapmış Sarı Fırtına lakaplı Ferhat Yiğit damga vurdu. 57 kiloda güreşmesine rağmen 58 kilo gelmesinden dolayı kendi sikletinden bir üst sıklet olan 62 kiloda güreşerek tarihe adını yazdırmaya devam ediyor. 62 kiloda rakiplerini bir bir eleyerek Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası 62 kilo da 2. Olarak adını tarihe yazdırdı.

   İskilip Belediye Güreş Takım Antrenörü Âdem Uysal; “ İskilip Belediye Güreş Takımı olarak Anadolu İmam Hatip lisesini temsilen, Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası müsabakalarına katılmaya önceki müsabakalarda dereceler alarak hak kazandık ve Çorum İlini temsilen Tokat’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonasına katıldık. Burada 5 Güreşçi ile Türkiye Şampiyonasına katılan ve ilini temsil eden tek ilçe olarak yer aldık. Kendi kategorisi olan 57 kiloda aldığı bir kilo sebebiyle bir üst sıklet olan 62 kilo da güreşen Sporcum Sarı Fırtına Ferhat Yiğit tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası müsabakasında Türkiye 2.si olarak büyük bir rekora imza attı. Başarını çalışmasına ve azmine borçluyuz. Buradan desteklerini esirgemeyen İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Bey’e ve Yönetimine çok teşekkür etmek istiyorum. Başarının önünde engel değil destek oldukları için. Onların sayesinde başarıları devam edecek” diye açıklamalarda bulundu.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz