KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ABZAL İSKİLİP GEZİSİNDEN MEMNUN AYRILDI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

JANDARMAYA TARİHİ ESER SATMAYA ÇALIŞTI

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

İSKİLİP’TE TÜRK TELEKOM ÇİLESİ

REHBERLER DERNEĞİ İSKİLİP’TE İNCELEMELERDE BULUNDU.
REHBERLER DERNEĞİ İSKİLİP’TE İNCELEMELERDE BULUNDU.

     Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi Turizm Fakültesi Bölümü işbirliği içerisinde Çorum ili ve ilçelerini kapsayan tanıtım çalışması kapsamında saha çalışması başlatıldı.     Hitit Üniversitesi Turizm Fakültesi Bölüm Doktor Öğretim Üyesi Ali İzzet Yılmaz ve Çorum Belediyesinin girişimleriyle Çorum İli ve İlçeleri tanıtım çalışmalarına Profesyonel Rehberler Derneği Başkanı ve Yönetimini tarihi mekânları gezdirerek başlanıldı. Bugün Lâçin […]

     Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi Turizm Fakültesi Bölümü işbirliği içerisinde Çorum ili ve ilçelerini kapsayan tanıtım çalışması kapsamında saha çalışması başlatıldı.

    Hitit Üniversitesi Turizm Fakültesi Bölüm Doktor Öğretim Üyesi Ali İzzet Yılmaz ve Çorum Belediyesinin girişimleriyle Çorum İli ve İlçeleri tanıtım çalışmalarına Profesyonel Rehberler Derneği Başkanı ve Yönetimini tarihi mekânları gezdirerek başlanıldı. Bugün Lâçin de bulunan Kapalı Kaya Kral Kayasını ardından Oğuzlar Altın Koz Sahilini gezen kafile daha sonra İskilip’e gelerek tarihi yerinde incelediler. İskilip’te kafileye İskilip Belediyesi Kültür ve Turizm Birim görevlisi Cengiz Tomar ve İskilip Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Oktay Gündoğdu eşlik etti.

   Tarihi mekânlarda incelemelerde bulunan Turizm, Kültür ve Turizm Rehberler Derneği Başkanı Hasan Barış Partal ; “İlçemizde mükemmel turizm potansiyeli olan mekanlar, tarihi yerler korunmuş ve bu sayede buralara ilerleyen zamanlarda turist akını olması yönünde çalışmalara başlayacağız. Proje bittikten sonra turizm üzerine yapılabilecek çalışmalarını rapor edip İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük bey’e sunacak, Başkan Ali bey’inde desteğiyle güzel çalışmalara imza atacağız. Bizleri İskilip’te güzel bir şekilde misafir eden İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Bey’e, Başkan Yardımcısı İsmail Suakıtıcı bey’e, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Atıf Boncuk bey’e, Kültür ve Turizm Birim Görevlisi Cengiz Tomar Bey’e ve İskilip Meslek Yüksek Okul Mimari Restorasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Oktay Gündoğdu Bey’e çok teşekkür ediyoruz. İlçemizi yakın zamanda turizme kazandıracağız”dedi.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz